Jakie plusy ma korzystanie z inkubatorów przedsiębiorczości?

W Polsce wiele firm odniosło sukces dzięki pomocy inkubatorów przedsiębiorczości. Korzystając z nich, można bowiem ograniczyć koszty, ryzyko oraz zaoszczędzić czas. Co więc należy zaliczyć do największych zalet prowadzenia firmy przez inkubator?

Jakie koszty eliminuje inkubator przedsiębiorczości?

Dzięki inkubatorom przedsiębiorczości odpada konieczność zapłaty składek do ZUS-u, co na starcie daje kilkaset złotych oszczędności miesięcznie. Zwykle w ramach abonamentu ma się także darmowe usługi rachunkowe. Trzeba jednak pamiętać, że zazwyczaj są one limitowane. Oznacza to, że darmo można wystawić tylko kilka faktur miesięcznie, a gdy poda się błędne dane, to za ich poprawę trzeba dopłacić.

Inkubatory często zapewniają także preferencje warunki finansowe dotyczące np. wynajmu powierzchni biurowej i umożliwiają także korzystanie z powierzchni coworkingowej. Z drugiej strony, w tym przypadku ma się ograniczoną odpowiedzialność i trzeba skorzystać np. ze wskazanej przez inkubator lokalizacji.

Jak inkubatory pozwalają zaoszczędzać czas?

Tam, gdzie inkubator pozwala ograniczyć koszty, tam też zwykle pozwala zaoszczędzić czas. Współpracując z inkubatorem, odpada konieczność załatwiania formalności z urzędami, czy też poszukiwania powierzchni biurowej oraz księgowej.

W zasadzie przedsiębiorca korzystający z inkubatora ma bardzo dużo podane na tacy i może szybko i wygodnie skorzystać ze sprawdzonych już wcześniej rozwiązań.

Jak inkubator pozwala rozwijać firmę?

Często nieoceniona okazuje się też szeroko pojęta pomoc inkubatora w rozwój biznesu. Można bowiem liczyć na: